Google Website Translator Gadget

понеділок, 24 січня 2011 р.

"Підгорецькі отці" хочуть захопити храм силою, кажуть жителі Тернопільщини


Хоча час гострих релігійних конфліктів минув, дехто досі розпалює суперечки. Так, прихильники псевдоотця Антона Догнала намагаються захопити храм Преображення Господнього у Чорткові.
— Не збираємося віддавати храм невірним, — каже голова церковного комітету Михайло Батрин. — Його будували на кошти громади.
Фундамент церкви Преображення Господнього, за словами представників громади, заклали в 2007 р. за кошти владики Бучацької єпархії. Коштів забракло, і 10 родин з Чорткова вклали власні заощадження у будівництво. Знайшли і спонсорів. “Підгорецькі отці”, які зазіхають на храм, за словами пана Михайла, знали настоятеля, покійного отця Романа Шелепка.

Громада будувала храм

— Коли ми почали мурувати храм, приїхали троє монахів із Підгірців, — пригадує Ольга Саган. — Вони допомагали фізично, молилися разом із нами. Ми нормально спілкувалися. Я навіть запрошувала їх до себе ночувати.
Продовжуючи, пані Саган каже, що при освяченні церкви владика дав грамоти-подяки всім вірянам, які доклалися до справи. Її отримали й гості. Тепер, як додає жінка, вони спекулюють на цьому.
Посвятили храм у серпні 2007 р. Після того, як запевняють парафіяни, жителів Львівщини не бачили. А 7 листопада 2010 р., кажуть парафіяни, "монахи" відкрили церкву й почали правити, виштовхавши отця Івана Сеньківа.
— Служба починається о 9.00, — говорить отець. — Я прийшов завчасно. Побачив, що в церкві вже правлять "монахи". Коли запитав, що вони там роблять, почув від них, що більше не прийдуть.
Наступного дня ситуація повторилася. Отця Сеньківа “гості”, зірвавши хрест і роздерши підрясник, брутально виштовхали.
— “Чужинці” говорили, що церкву їм заповідав покійний отець Роман, — пригадує Іван Сеньків. — Тож вони будуть за чергою з нами відправляти служби. Ми провели парафіяльні збори. Громада твердо вирішила, що не хоче, аби "монахи" із так званої "групи Догнала" осквернили святиню. Адже на декого з них наклали кару великої екскомуніки (їх виключили з церкви — прим. ред.).

До речі, 8 листопада 2010 р., коли “гості” виходили з храму, отець бачив у руках сестер великий предмет, вкритий тканиною. Згодом виявилося, із сейфа зникли печатка і статут громади. Тож люди змінили замок на дверях і подали документи на виготовлення нового статуту.
— Вони нас облаяли, проклинали, — стверджує член парафіяльної громади Ольга Гульчак. — Посилали нас у пекло, казали, що проклинають нас ім’ям Ісуса Христа. Не розумію, як "священики" можуть так чинити.
За “чужинцями”, на думку жінки, стоїть хтось впливовий.
— Мій син бачив, як одна з "монахинь" впала на землю, — пригадує жінка. — Інша трясла над нею камерою і кричала, що її "б’ють". Деякі міліціонери розповідали, що сестри добре орієнту­ються в юридичних питаннях.
На думку апостольського адміністратора Бучацької єпархії УГКЦ отця Дмитра Григорака, “підгорецькі отці” реалізовували план розколу Католицької Церкви.
— Антон Догнал і його прибічники не розуміють, що таке любов. Під їхній вплив потрапили отці-василіяни — Василь-Маркіян Гітюк і Василь-Роман Шелепко. Він колись був ігуменом у монастирі в Підгірцях, — пояснює отець. — Колись ці отці були в Чехії та Словаччині, але їх вигнали за непослух. Та пожаліли і прийняли у Василіянський Чин в Україні, дали їм можливість жити в монастирях і служити в церквах.

Монахи не відгукнулися

Отець Роман Шелепко, за словами співрозмовника, був ревним священиком. Він не казав, що підтримує “гостей”.
— Парафіяни сказали тим "монахам", що не хочуть їх тут бачити, — додає священик. — Люди цілодобово чергували біля храму. “Єпископи” обіцяли нам побоїще, і вони його влаштували. Трьох вірян, учнів Дяківської академії, побили. Один із них пережив складну операцію. Тому 14 листопада парафіяни всіх церков Чорткова дали рішучу відсіч сектантам, а 19 числа окружний суд виніс постанову про заборону “підгорецьким отцям” правити у храмі.
Та догналівці, як каже він, погрожували, що в містечку, коли прийде Судний день, буде гірше, ніж у Гоморі.
Кореспондент написав лист до "монахів" через сервіс на їхньому сайті, оскільки можливості зв’язатися із ними по-іншому не знайшов. Відповіді наразі немає. Проте сестри з монастиря Благовіщення, що у Пробіжній Чортківського району, на своєму сайті пишуть, що Дмитро Григорак усе “роздув”. Голова Комітету зі збереження християнської спадщини “Покрови Богородиці” Олег Блауцяк, захищаючи "монахів", надіслав копію листа до президента в нашу редакцію. У цьому документі він лає греко-католиків, а міліцію звинувачує в необ’єктивності. Комітет просить допомогти у реєстрації "Української Правовірної Греко-Католицької Церкви".


Наталія БУРЛАКУ

http://te.20minut.ua

1 коментар:

  1. Отож, за очевидцями, а точніше о. Іваном Сеньківим із Бучацької єпархії УГКЦ, 8 листопада 2010 р., коли так звані “гості” покидали храм, "контемплятивні монахині" тримали в руках великий предмет, який був покритий тканиною. Стало відтак відомо, що тоді вони безбожно вкрали зі сейфа чужого храму печатку та статут місцевої громади, що парафіяни аж мусіли поміняти на дверях замок і через це злочинство подали документи на виготовлення нового статуту...

    Ось така сумна правда. Після рейдерської атаки секта Догнала тепер безсоромно заявляє, що вона має статут з печаткою на церкву Преображення в Чорткові. Бачимо, яким нехристиянським шляхом їй це дісталося.

    Догналівці - грабіжники. Свідки зауважили, коли зники звідти печатка та статут. Не дав цього екскомунікованим сектантам перед смертю покійний нині о. Роман Шелепко...

    ВідповістиВидалити

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.