Google Website Translator Gadget

понеділок, 1 серпня 2011 р.

З коментарів на "Лакмусовий папірець ім. Догнала"

Внизу під черговою актуальною статею "Лакмусовий папірець ім. Догнала" виникла жвава дискусія, де певні коментарі, зокрема тверезомислячих, заслуговують на увагу на фоні вибриків адептів деструктивного догналізму. Отож, допис історика Василя Расевича.


...Якась "сліпа" дискусія виходить. Для мене у цій справі є очевидними наступні речі: в Україну приїхали іноземні "місіонери", які почали з критики УГКЦ, а закінчили обзиванням її "ієрархічною сектою". Тобто, бачимо, що критика недоліків в роботі УГКЦ плавно перетворилася на її заперечення як Церкви. Як правильно підводить нас до думки Данило Мокрик, ця проблема стала можливою тільки через те, що багато священиків українських традиційних Церков є мало рухливими, не працюють з паствою, перетворилися на функціонерів "Божої канцелярії" і окрім грошей більше нічого не хочуть знати. Коли людина зустрічається з такою байдужістю пастиря, то стає просто дезорієнтованою. І знову ж таки "підгорецькі" отці вдало прихиляють до себе тих, хто розчарувався у своїх горе-пастирях. Вони заманюють людей до своєї секти, не кажучи про себе усієї правди (про відлучення від Церкви, про самовисвячення єпископів, про те, що Ватикан і УГКЦ мають однаково негативну думку про їхню розкольницьку діяльність), або відкриваючи тільки її частину.

На що особливо хотілося б звернути увагу, так це на те, що "підгорецькі" постійно апелюють до державних органів влади, ображаючись на них, що їх не захищають, або не захищають їхньої ПРИВАТНОЇ власності. Доводиться часто чути такі аргументи, що каплиця є приватною власністю сестер, а отже всім зась - робимо, що забажаємо. В цьому ключі пропоную кілька зауваг:

1. УПГКЦ - не є Церквою. В державі Україна вона не пройшла реєстрацію і не є легітимною. Отже, ця група людей не має ніяких законних підстав облаштовувати культові споруди та проводити Служби Божі, допоки влада не перевірила їх на відсутність у їхніх положеннях суперечностей з українським законодавством.

2. Право приватної власності на будівлю не дозволяє облаштовувати в ній будь-чого, що заманеться власникові. Держава має суворо стежити, щоб також на території приватної власності не практикувалися антизаконні речі, в тому числі і культи. Інакше з таким само успіхом можуть собі сатаністи влаштувати в центрі Львова "храм".

Проблема велика і вирішувати її треба виключно в правовому полі. Крім того, має нарешті запрацювати СБУ (за що тільки й отримують зарплату). Тут видно неозброєним оком, що в Україну прибули іноземні громадяни і своєю незаконною діяльностю допровадили до неспокою в суспільстві. Дуже помічним у цій ситуації було б видворити ініціаторів неспокою поза межі нашої держави, а їхні "вірні" самі потім спамятаються, якщо їм потрібна віра, а не демонстрація своєї ексклюзивності.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.