Google Website Translator Gadget

пʼятниця, 9 вересня 2011 р.

ПРОТИ ЧОГО ПРОТЕСТУЄ ВАСИЛЬ КИРИЛИЧ?


Нещодавна моя Стефка поїхала до Львова, аби зустрітися зі своєв коліжанкою. Пішли на кавусю, аж глип - угледіла моя Стефка Василька Кирилича, знаного дрогобицького бандуриста. А на голові в нього біла пов’язка. Стефка подумала, жи хлоп голодує, вибігла з кав’ярні, прихопила з собов булочку. А Василько сидить вгодований як гуска, аж му щоки від жиру блистять, а на тій пов’язці, що голову обмотала, замість “голодую” написано “протестую”. Стефка не відразу второпала, проти чого протестує Василько, бо той говорив якось невиразно, загальними фразами. Аж коли приїхала до Дрогобича, то змусила мене зайти до Василька на його сторінку на Фейсбуці. Йой, про що тільки мій кумпель там не пише! Сотворив він відкритий лист учасника одиночного протесту “Кобзар проти переслідування за віру!”. Одиночний, бо один протестує чи тому, що акція одноразова? Наш дрогобицький Шевченко звертається до керівників державних органів та силових структур, органів місцевого самоврядування, правлячих ієрархів релігійних конфесій, засобів масової інформації, громадськості міст та сіл України. Гвалт! Вася стає всеукраїнською звєздою! А пише, жи його і співгромадян переслідують за віру. І протест його полягає “в співі кобзарських пісень біля приміщень державних органів та силових структур, органів самоврядування, людних місцях, а також біля архиєпархії та єпархій УГКЦ, яка є основним винуватцем утисків за віру”. А на маєш! Та кілько бачив Василька в Дрогобичі, де він жиє, чи в Трускавці, де працює, але ніхто йому рук не крутив, до цюпи не саджав. Що за кумедія? Але читаю далі: “Акція розпочинається у Львові 19 липня 2011 року, продовжуватиметься в інших містах західного регіону України та столиці нашої держави Києві. Акція-протест триватиме до вирішення питань з порушення свободи совісті й гоніння за віросповідання мене й моїх співгромадян, вона може перейти в інші форми протесту - аж до голодування”. Ага, таки голодуватиме Василько! Може, це й на користь піде, стане струнким юнаком. Головне, не переборщити, як Луценко. Далі дізнаюся, жи Василько є греко-католиком, але правовірним. А я який? Лівовірний? А Стефка? Ото ми неотесані чурбани, не знаємо, хто є насправді. Добре, жи є наш кобзарик, який просвітить грішні душі. Взнаю, жи створена Українська Правовірна Греко-Католицька Церква, яка згодом проголосила Візантійський Католицький Патріархат. Отакої! Живемо й не знаємо. А далі - серйозні речі: “Справжні утиски й гоніння розгорнулися щодо правовірних греко-католиків повсюдно, йде грубе втручання у їх приватне життя. У Дрогобичі, зокрема, чиниться тиск на працівників бюджетних установ, котрі відвідують каплицю Різдва Христового, що належить парафії УПГКЦ. Утисків та погроз про звільнення з роботи зазнають учителі та лікарі, державні службовці. Їх змушують писати пояснювальні листи, спонукають до відречення від правовірної католицької віри. На телефони парафіян надходять дзвінки з погрозами, проти молоді розгорнулася кампанія висміювання, з них глузують.

Щодо мене особисто відбуваються також утиски: до мого приватного офісу у Дрогобичі навідувалася група місцевих священиків з метою психологічного тиску, на мобільний телефон надходять дзвінки з наполяганням забрати дочку з контемплятивного монастиря та вимогою не втручатися у життя “правильної" церкви, тобто УГКЦ, йде очорнення мене на інтернет-сторінках, форумах. Усе це відбувається під орудою священства Української Греко-Католицької Церкви та за підтримки влади. У Дрогобичі з метою ліквідації у місті парафії УПГКЦ у міській ратуші відбулася таємна рада священнослужителів УГКЦ з секретарем міськради Тарасом Метиком. Також отці чинили тиск на членів Координаційної Ради Блоку Демократичних Сил Дрогобиччини, вимога була та ж сама: позбутися у місті правовірних греко-католиків”. Нє, якого маємо стійкого воїна за віру Христову! Моцно стоїть, навіть не хилитнеться! Ще багато “ужастіків”, як каже моя онука, наводить Василько в своєму листі. А я лише думаю: звідкіля взялася ота правовірна греко-католицька церква? Чи ходили до неї діди й батьки Василька, та й він сам? Чому чех Догнал, якого зараз звинувачують у кримінальному злочині (побив жінку) має нам диктувати, до якої церкви ходити? А моя Стефка прямо каже, жи тота догналівська церква є структурою московської церкви, а Кири-о, який вкотре приїжджає до України, як до себе додому, і Кирилич - то “два сапога пара”. Звісно, мені шкода Василька, бо був хлоп як хлоп. Чи то зазомбували його, чи гроші файні дають?

Ось така фільозофія, пані та панове...

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ

Джерело: http://tustan.io.ua

1 коментар:

  1. Дісно, було б корисно Кириличу трохи поголодувати, а то очевидці знають його як ненажеру, який рідко коли буває ситий!

    ВідповістиВидалити

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.