Google Website Translator Gadget

понеділок, 2 квітня 2012 р.

“Ця секта дуже небезпечна”


Дві українські Церкви об'єдналися у протидії загадковій групі

В Україні поширюється нова секта на кшталт Білого братства. Про це заявляють представники Української Греко-Католицької та Української Римо-Католицької Церков.

Ситуацію визнали настільки серйозною, що на днях Синод єпископів УГКЦ спільно з РКЦ виступив зі спеціальним зверненням.

Що це за секта? Як вона впливає на людей? Про це у розмові з владикою Йосифом Міляном, єпископом-помічником Київської архиєпархії УГКЦ, владикою Маркіяном Трофим'яком, ординарієм Луцької дієцезії РКЦ в Україні та отцем Орестом-Дмитром Вільчинським, священиком.

— Чи має ця секта якусь назву? Як її ідентифікуєте?

о. Орест-Дмитро:


— Цю групу ми називаємо “сектою Догнала”. Вона начебто дотримується наук Яна Гуса і англійського середньовічного єретика Джона Вітліфа, заснована в середині минулого десятиліття в Чехії. У 2008 році семеро догналівців проголосили себе католицькими єпископами. Згодом вони висвятили 10 священиків, а ще 50—60 жінок вирішили стати монахинями.

На відміну від християн традиційних конфесій догналівці моляться у визначених позах з повторами уривків молитви. Це нагадує буддійську йогу. А ще члени секти боготворять Діву Марію. Таким чином “секту Догнала” не варто сприймати як християнську, адже це угруповання порушує догму про Святу Трійцю. “Вірні” секти абсолютно в усьому слухають свого керівника — Іллю Догнала. Це в них як догма. Адепти ж секти поширюють свою науку поміж знайомих. А догналівська так звана бойова молитва, коли члени угруповання підіймають голову та руки вгору та голосно кричать, вводить людей у гіпнотичний транс.

— Чому відразу дві Церкви вирішили спільно звернутися до вірних?

Владика Йосиф:


— Наше звернення має богословський, еклезіальний характер і звучить як пересторога для всіх католиків. Щоб псевдохристиянські чи псевдокатолицькі рухи, до яких належить угруповання Догнала, чи як їх називали колись — “підгорецькі отці”, не згубили наших вірних. Чому ми спільно з РКЦ підготували таке звернення? Бо напади провідників секти стосуються всієї Католицької Церкви. До того ж вважаємо, що угруповання Догнала є тоталітарною сектою на кшталт Білого братства. Ми видали брошуру “Секти та новітні релігійні рухи”, щоби убезпечити наших вірних від проблеми, яка має плачевні наслідки.

Владика Маркіян:

— Впродовж двох тисячоліть, відколи існує наша Церква, було багато спроб її зруйнувати. Ми усвідомлюємо, що псевдорелігійні рухи, всілякі віяння можуть дуже покалічити вірних, якими маємо опікуватися. Тож ми не маємо права мовчати.

о. Орест-Дмитро:

— Догналівський рух дуже небезпечний. “Секта Догнала” користується класичними сектантськими методами. Зокрема, йдеться про звуження інформаційного простору. Членам секти забороняють читати газети, дивитися телевізор, користуватися інтернетом. Усе це проголошується гріхом. Дозволено читати тільки сектантські брошури і відповідно користуватися тільки їхніми сайтами.

Провідники “секти Догнала” вимагають від своїх підопічних розірвати зв'язок зі світом, тобто, десоціалізують їх. Членам угруповання не можна контактувати з тими, хто не належить до секти. І часто стається так, що сім'ї розпадаються, батьки не можуть порозумітися з дітьми, і навпаки. Практично життя в сім'ї, де є прибічники “секти Догнала”, перетворюється на своєрідне пекло.

Зрештою членів секти доводять до стану, що нагадує гіпнотичний транс. І в цей момент вливається “потрібна” інформація. Це є груба маніпуляція людською свідомістю і свободою людської волі.

— Невже справді все так жахливо?

о. Орест-Дмитро:


— Так. Навіть коли людина покидає секту, то їй не уникнути психологічного терору: перестрівання на вулиці, постійних дзвінків, навіть посеред ночі. Дехто змінює телефонні номери, але і це зазвичай не допомагає. Був такий випадок, що молода дівчина, потрапивши у тенета “секти Догнала”, затягнула туди своїх батьків. Та, переживши важкі хвилини, вона покинула групу. І тепер постійно вдома сварки, дорікання. Дівчині завжди кажуть, що вона піде до пекла тощо.

Варто сказати, що нерідкі випадки, коли догналівці відносять провідникам секти останню копійку. І зокрема, трапляється, що доходить до переписування майна. Зрештою, ця секта позбавляє самостійності. Людині потрібно ресоціалізуватися.

— Чи людей, які потрапили під вплив “секти Догнала”, виключають з Церкви?

Владика Маркіян:


— Якщо хтось виступає проти єдності зі Святішим Отцем, то він з власної волі опиняється поза Церквою. Такі люди покарані великою екскомунікою за злочини проти Церкви, проти її науки.

— А чи відомо, що саме керує тими людьми, які йдуть в “секту Догнала”? І чому виникло таке нове угруповання, адже сект багато?

Владика Йосиф:


— Зі слів людей, які були в цій секті, її провідники поводяться як гуру. Мовляв, Догнал є гуру, і що він скаже — те святе. Там немає канонів Церкви. Дуже довірливі люди потрапляють під провід того гуру. Та як каже Христос: “Не кожному духові довіряйте”.

— Чому ця група людей називає себе теж “правовірними греко-католиками”? Чи мають вони на це право?

Владика Маркіян:


— “Cекта Догнала” не має права на слово “католицький”, тому що є поза Католицькою Церквою і проти неї. На жаль, ми не можемо виступати проти реєстрації цього угруповання, адже не маємо таких важелів і можливостей. Та скажу, що діяльність цієї секти — це ненависть, вороже ставлення до інших конфесій і абсолютна релігійна нетерпимість. Якщо ж зареєструвати церкву, яка пропагує ненависть до інших, то буде біда.

Владика Маркіян:

— Як іноземці можуть здійснювати релігійну діяльність в Україні без дозволу ? Це загадка. Бо має бути запрошення від єпископа, від релігійної організації, яку очолює єпископ. Ми пишемо такі запрошення, без того не може бути. Та ще й треба, аби відповідний департамент Мінкультури підтвердив прохання і надіслав його до відповідної консульської установи за кордоном. Без підтвердження відповідного державного органу іноземець не може отримати візи, яка дозволяє займатися релігійною діяльністю. А догналівців ніхто не запрошував. Вони не мають права на пастирську діяльність. Вони — поза законом. І ми очікуємо, що держава нарешті скаже тут своє рішуче слово.


Богданна МАРТИНИК

„Експрес” № 123 (6029) 3 — 11 листопада 2011 року

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.