Google Website Translator Gadget

вівторок, 21 червня 2011 р.

Блаженніший Любомир (Гузар) вважає «підгорецьких отців» сектою


Для Блаженнішого Любомира Гузара «підгорецькі отці», які себе називають «українською правовірною греко-католицькою церквою» – це просто секта.
Про це колишній Предстоятель УГКЦ Блаженніший Любомир сказав в інтерв’ю генеральному директору каналу «1+1» Олександру Ткаченку в його авторській програмі «Tkacheko.ua» у понеділок, 20 червня, відповідаючи на запитання, що в УГКЦ є так звана «підгорецька опозиція, підгорецькі отці», які звинувачують офіційну УГКЦ у тому числі в лібералізмі, чи є таки вони опозицією?
За його словами, «підгорецькі отці» – це секта, люди, які діють «з якихось причин, під якимось, так би сказати, натхненням від когось, хто їм дає великі суми грошей», – заявив Блаженніший.
«Це не є якась нова церква, це секта. Вони сьогодні є частиною наших реалій. І не можна сказати, що їх нема. Вони є. Але я кажу вам, яке моє розуміння тої групи людей. Вони Греко-Католицької Церкви не завалять. Вони тільки роблять багато клопоту, бо зводять людей, яких невідомими методами переконують, що я і такі як я, особливо ті, що прийшли з-поза кордонів України, є ліберальними. Це означає, що ми не дотримуємося Божих законів, що ми не дотримуємося нашої рідної традиції. Вони просто хочуть себе оправдати, хочуть показати, що вони є добрими християнами, католиками, традиціоналістами. Якби вони такими були, то не були б поза Церквою», – сказав колишній Предстоятель.
Блаженніший Любомир висловився також щодо Єдиної Помісної Церкви. Він наголосив, що говорячи про Єдину Помісну Церкву, ми мусимо розуміти, що в цьому питанні бажання має бути не лише на рівні владик чи духовенства, а й мусить бути на рівні мирян, на рівні того народу, який належить до цих сьогодні чотирьох гілок.
«Якщо буде це бажання, тоді і духовенство, і єпископат реагуватимуть на це, і матимуть дуже сильну підставу тривалості евентуального об’єднання», – зауважив він. Крім того, наголосив на ролі монашества, бо «монашество в нашій Київській Церкві відіграє надзвичайно важливу роль».
Колишній Предстоятель також нагадав, що Єдина Помісна Церква можлива лише у сопричасті (єдності) з Папою Римським, оскільки, на його думку, первісно саме так і було, і до цього треба повернутися.
Проте, як він гадає, «такий факт абсолютно не загрожує нікому з нас».

Фрагмент програми можна побачити за цим посиланням.

http://www.ugcc.org.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.